18 Kasım 2010 Perşembe

Nail Trick Asetonsuz Çıkan Oje Bayram Kampanyası

Nail Trick Asetonsuz Çıkan Oje Alamarka kampanyası yoğun istek üzerine 22 Kasım'a kadar uzatıldı.


"Tırnaklardan çıkartmak için aseton ya da oje çıkartıcı gerektirmeyen su bazlı Nail Trick Peel-Off Oje yoğun talep üzerine 22 Kasım'a kadar Alamarka'da."


8 Kasım - 22 Kasım tarihleri arasında %40 indirimli tanıtım fiyatımızla Alamarka'dayız. 
Nail Trick Peel Off Asetonsuz Çıkan Oje Alamarka'da kampanya süresince 19,50 TL.  Fırsatı kaçırmayın, tanıtım indiriminden yararlanın!

Henüz Alamarka'ya üye değilseniz davetiye için hemen tıklayın ;)

Nail Trick Asetonsuz Çıkan Oje Haftasonu Güzellik'te

İddialı ol!
Cesaret sadece saçta ya da kıyafette değil tepeden tırnağa herşeyde geçerli. İddianızı ortaya koyarken tırnaklarınızı es geçmeyin. Bu yıl siyahtan maviye, yeşiden sarıya, mantar renginden griye kadar en cesur renkler sizi bekliyor.

Nail Trick Oje Neden Zararsız?

Bugün kullandığımız anlamdaki ilk ojelerin aslında 1920’deki araba cilasının icadından ilham alınarak üretildiğini biliyor muydunuz? 

Bugün ojeler nitroselüloz maddesinin bütil asetat veya etil asetat gibi bir çözücü içinde çözünmesiyle elde ediliyor.  İçeriğinde ayrıca, film oluşturucular, reçineler, çeşitli çözücüler, koruyucular ve renklendirme maddeleri bulunuyor. Tosilamid-formaldehit resin gibi yapıştırıcılar nitroselüloz maddesinin tırnağa yapışmasını sağlıyor.  Pigmentler ve mika gibi parlatıcılar da ojeye istenen rengi veriyor.  Stearalkonyum hektorit gibi kalınlaştırıcılar ekleniyor ki parlatıcı partiküller şişe içinde süspansiyon olarak saklanabilsin.  Benzofenon-1 gibi UV koruyucuları da ojenin film tabakasının kuruyup sonradan güneş ışığına maruz kaldıkça renginin solmasını engellemek için ekleniyor. Normal ojeler ayrıca toluen de içeriyor. Toluen, xylen gibi petrol bazlı kimyasallar kanserle ilişkisi kanıtlanmış hammaddeler. Formaldehit ise alerjik reaksiyonlara sebep oluyor, astımlı kişilerin kesinlikle uzak durması gereken bir madde, üstelik o da kanserojen.

Ojeleri çıkartmak için kullanılan aseton, aşırı derecede uçucu olarak sınıflandırılan bir madde. Plastik ve sentetiklerin güçlü çözücüsü. Aseton, dimetil keton isimli bir organik bileşen aslında.  Çok uçucu olduğundan, kaynama noktası düşük olduğundan ve suda çok iyi çözündüğünden hem solunduğunda, hem çevreye salındığında, insanlar, çevre, hayvanlar ve sular için oldukça zararlı. Aseton yerine kullanılan etil asetat içeren oje çıkarıcıların da bu anlamda asetondan geri kalır yanı yok.

Tüm bu zararlı maddelere güzellik uğruna her gün maruz kalıyor olmak çok da akıllıca değil, öyle değil mi?

Su bazlı ojeye gelince...

Nail Trick ojelerin üretim prosesi normal ojelerinkinden çok farklı. Normal ojelerdeki gibi çok sayıda kimyasalı karıştırarak oluşmuyor;  sadece su, akrilik polimer ve pigmentler gibi birkaç tane özel ve zararsız bileşenin değişik yöntemlerle formülasyona sırayla eklenmesinden oluşuyor. Normal ojeler kadar kalıcı olması, ama istendiğinde de tırnaktan çok kolay çıkartılması, kıvamı ve sürme kolaylığı ve kokusuzluğu da bu özel prosesten kaynaklanıyor.  Bileşenleri açısından hamileler ve küçük çocuklar için de zararsız.

Su bazlı Nail Trick normal ojeler gibi kimyasal bir çözücü içermiyor.

Tırnağımızı boyamak için aslında kimyasal çözücülerde çözünen pigmentlere, parlatıcılara, alkole, asetona gerek yok. Tıpkı suluboyalarda kullanılanlar gibi hafif, zararsız kozmetik pigmentler ve akrilik polimer emülsiyonu ile tasarlanan bu su bazlı formül, hem sağlığa zararsız hem de çevreye duyarlı. Normal ojenin içindeki uçucu maddelerin çevreye zararlı olduğunu biliyoruz, fakat su bazlı ojelerde çevreye salınan atık sadece su. Formülündeki polimer suyla birleşince tırnağın üzerinde zararsız bir tabaka oluşturuyor ve istenildiğinde asetona gerek kalmadan ucundan tutup çekerek kolayca soyup çıkarılıyor. Peel-Off yani soyulma tanımı buradan geliyor. 

Nail Trick su bazlı formülü ile Türkiye’de bir ilk!

Nail Trick normal ojeler gibi kimyasal bir çözücü içermiyor, bu nedenle çıkartırken aseton ye da oje çıkarıcı gerektirmiyor. Sürmesi de, çıkarması da çok kolay.  Evden çıkmadan 5 dakika önce, ofiste, arabada, seyahatte, aslında her yerde sürmek mümkün.  Aseton taşıma derdi yok, pamuk yok, kokmuyor, bulaşmıyor, su bazlı olduğu için tırnaklarınıza nefes aldırıyor, sararma yapmıyor. Silme derdi olmadan bozulanı soyup yeniden sürmek,  sürerken kenarlara bulaştığında tırnağın köşesiyle alıvermek o kadar pratik ki, sürüp soymak bağımlılık yapıyor. Kendi sağlığına ve çevreye duyarlı, zamanı değerli herkesin deneyince vazegeçemeyeceği bir oje. 12 rengi var, özellikle hem sürmekte hem de çıkartmakta zorlandığımız koyu renkler, kırmızılar, bordolar ağırlıkta. Tabii sezonun trendi maviler, siyahlar, griler de var.

Detaylı bilgi ve Sıkça Sorulan Sorular için: http://www.nailtrick.com/

Nail Trick Asetonsuz Çıkan Oje Salıncakta İki Kişi'de

Hakkındaki yorumlar için:

http://www.salincaktaikikisi.com/2010/11/nail-trick-peel-off-asetonsuz-oje.html


Asetonsuz Oje Nail Trick Zeynep Sever Moda Dünyası'nda

"Asetonsuz oje ile yani Nail Trick Peel Off ile tırnaklarınız nefes alacak.Aseton ile çıkarmaktan nefret ediyor ve sıkılıyorsanız Asetonsuz oje Nail Trick Peel Off ile tırnaklarınız 5 dakikada hatta 1 dakikada sade haline dönebilecek." Devamı için:

http://www.zeynepsever.com/asetonsuz-oje-nail-trick-peel-off.html

Nail Trick Peel Off Oje meltemce.net'te

Meltemce.net Kadınca köşesinde Nail Trick Peel Off Ojeler:

http://www.meltemce.net/asetonsuz-oje-nail-trick-peel-off.html


Asetonsuz Çıkan Oje Türkiye'de!

Nesli.org'dan hamilelere ve çocuklara tavsiye:

"Nail Trick normal ojeler gibi kimyasal bir çözücü içermiyor, bu nedenle çıkartırken aseton ye da oje çıkarıcı gerektirmiyor. Su bazlı bu oje, hamilelere ve çocuklara zararsız. "


http://nesli.org/yazi/898/asetonsuz-cikan-oje-turkiyede.html

Nail Trick Soyulan Oje Tuğçe ile Herşey'de

Soyulan Oje Nail Trick. Niye bu kadar abarttılar anlamadık :)

http://www.tugceilehersey.com/2010/11/soyulan-ojeler.html

Nail Trick Asetonsuz Çıkan Oje & Disa Style

Disa Style Sürün ve Soyun diyor:

"Sanırım oje sevmeyenimiz yoktur değil mi? :) Burdan duyar gibi oldummm ''Yoook''...Aseton ayrı dert,oje ayrı dert...Ama artık bunlara gerek duymıycağımız bir oje karşımızda..Nail Trick Peel Off - Asetonsuz Oje."

http://disastyle.blogspot.com/2010/11/surun-ve-soyun-nail-trick-peel-off.html

Nail Trick Su Bazlı Oje Nisamu Style'da

"Su bazlı bu oje, hamilelere ve çocuklara zararsız. Evden çıkmadan 5 dakika önce, ofiste, arabada, seyahatte her yerde sürmek mümkün. Aseton taşıma derdi yok, pamuk yok, kokmuyor, bulaşmıyor, su bazlı olduğu için tırnaklarınıza nefes aldırıyor, sararma yapmıyor. Silme derdi olmadan bozulanı soyup yeniden sürmek, sürerken kenarlara bulaştığında tırnağın köşesiyle alıvermek o kadar pratik ki, sürüp soymak hiç dert olmuyor."

http://wwwnisamublogcucom-nisamu.blogspot.com/search/label/Asetonsuz%20%C3%A7%C4%B1kan%20oje

Nail Trick Asetonsuz Çıkan Oje AnneCocuk.com'da "kapışılıyor"

"Bu Oje Kapışılıyor"

Bu da en temiz oje :)  Türkiye'de ilk, su bazlı oje. Aseton gerektirmiyor, alkol bazlı hiçbir çözücüye ihtiyacınız yok. Oje soyularak çıkıyor.

Ayrıca normalde oje sürmekten tırnaklar havasız kaldığından rengi sararır ya, bu ojede öyle birşey olmuyor çünkü tırnaklar hava alıyor :)

http://www.annecocuk.com/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=121053&forum=1&post_id=2308991

Nail Trick Asetonsuz Çıkan Oje & Şehrin Dansı

Bi denemek lazım

"Ojeyi sürüyorsunuz, 10 saniye içinde kuruyor, çıkarmak için de aseton vs ye ihtiyaç yok sadece soyuyorsunuz."

http://sehrindansi.blogspot.com/

Buse Terim'in blogunda Nail Trick Doğal Oje Keyfi

Siz de benim gibi tirnaklarinizin çok fazla oje sürmekten sararmasindan sıkıldınız mi? Özellikle koyu renk oje sürdüğümüzde elimizden bir türlü çıkmak bilmeyen,tırnaklarımızın kenarı boş kaldı veya kenarına taşırdık diye üzüldüğümüz günler geride kaldı! Işte size asetonsuz, doğal oje keyfi sunan Nail Trick asetonsuz oje.

Devamı için:
http://buseterim.blogspot.com/#ixzz15eEIz0P8

Yorumlar için:
https://www.blogger.com/comment.g?blogID=269405477841064838&postID=4917133846614387255

Nail Trick, Asetonsuz Oje!

Siz de benim gibi tirnaklarinizin çok fazla oje sürmekten sararmasindan sıkıldınız mı? Özellikle koyu renk oje sürdüğümüzde elimizden bir türlü çıkmak bilmeyen, tırnaklarımızın kenarı boş kaldı veya kenarına taşırdık diye üzüldüğümüz günler geride kaldı! Işte size asetonsuz, doğal oje keyfi sunan Nail Trick asetonsuz oje:
http://www.modagiyim.org/index.php/moda/nail-trick-asetonsuz-oje.html